Buradasınız: Nokian Lastikleri /   / Nokian kış lastiği testlerde “tamamen tavsiye edilebilir”.
« Geri
Nokian kış lastiği testlerde “tamamen tavsiye edilebilir”.

 

Karda ve kuru zeminde en iyisi

Nokian WR D3 fiyat-performans birinciliği ile ödüllendirildi.

 

Yeni Nokian WR D3 kış lastiği ünlü Alman araba dergileri „auto motor und sport“ ve „Auto Zeitung“ tarafından kış lastiği testlerinde “tamamen tavsiye edilebilir” şeklinde ödüllendirildi. Karda ve kuru zeminde en iyi lastik Nokian. Kardaki testleri de açıkça kazanıyor. “Rakipleriyle kıyaslandığında en iyi kış özelliklerini sergilemekte, kuru zeminde ise iyi sürüş özellikleri mevcut.”şeklinde „auto motor und sport“ tarafından övülmekte. Maksimum skor, en kısa fren mesafesi, en hızlı yol tutuş zamanı ve Finlandiya karında en güçlü çekiş. Nokian WR D3 fiyat-performans birincisi olarak 133 Euro civarındaki fiyatlarıyla rakiplerine karşı 112 Euro fiyatıyla en düşük fiyatlı tamamen tavsiye edilebilir üst sınıf kış lastiği oldu.

 

Mükemmel sonuçların gösterdiği gibi açıkça kar testlerinin kazananı oldu: „auto motor und sport“’un En yüksek skoru olan 100 üzerinden 100, „Auto Zeitung“dergisinden ise 150 üzerinden 142 puan aldı.

 

“Karda göze çarpan özelliğiyle karakterize Nokian WR D3” şeklinde özetliyor „Auto Zeitung“ Yeni Nokian WR D3 markası bu değerlendirme ile vurgulanıyor. Finlandiya’nın neresi olursa olsun rakiplerinin asla bu testte dayanma şansı olmadığını görebilirsiniz. Beş testin dördünde Nokian tam puanı elde etti. Karlı yolda yeni WR D3 hepsinin önünde. Hatta limit seviyede, tamamen tarafsızca muazzam tutunma özelliğini kanıtladı. Islak zeminde hızlı tur zamanı ve yüksek sürüş güvenliği Nokian’ın artı yönü. Kuru zeminde frenleme hızlı Finlandiyalı’nın dayanıklılığına ait.

Bütün test edilen lastikler arasında en kısa fren mesafesi , en hızlı tur zamanı, karda en iyi çekiş ve kuru zeminde en hızlı tur zamanı kalitesini ispatladı. İkinci en düşük yuvarlanma direnci ve bu sebeple ikinci en düşük yakıt tüketimi olduğu gibi ikinci en düşük ses ile ekonomi dostluğunu gösterdi.

“Lastik testlerinde en üst skorlara ulaşma becerisi bütün yol şartlarında ideal sonuçlara sahip olmak demektir.” Şeklinde açıklıyor „auto motor und sport“. Ya da en azından göze çarpan bir alanda güçlü olmak puanlama sisteminin şüphesiz şartlarında hafif zayıflığın telafisi olabilir. En iyi örnek Finli Nokian WR D3 ıslak yol performansında gerçekten diğerlerine göre zayıf olmasına rağmen kardaki ölçümler ortaya koyuyor ki en kısa fren mesafesi, en iyi çekiş ve iyi dengeli sürüş özelliğine sahip. 100 üzerinden 100’ü sadece en iyi tur zamanı ve karda yol tutuş ile değil ayrıca aynı zamanda kolay ve kusursuz sürüş özelliği ile elde etti.

 

Alman otomobil derneği ADAC Nokian’ın dayanıklılığını saptadı: “En üst puanla kuru zeminde 1,8”. Yol tutuş göze çarpan puanıyla 1,6 puan, 2,1 puan ile kar ve 2,3 ile buz performansıyla olduğu gibi diğer sürüş disiplinleri ve yüksek güvenlik önlemleriyle aldı. Çevre dostluğu yeşil işaretle ispatlanırken yakıt tasarrufu ve aşınma üzerinden 2,0 puan aldı. 1 en iyi puan olurken 6 en düşük puan olarak görünmekte.

Dayanıklı Nokian WR D3 orta sınıf ve küçük aile araçları ile güvenliğe, ekonomik sürüşe önem veren sürücüler için uygun hale getirildi. Nokian WR A3 ise daha geniş ve daha , yüksek hızda sürüşte bile lastik hassasiyetine önem duyan araçlar için optimize edildi.

 

Nokian WR lastikleri geniş bir yelpazede 13” ile 20” arasında, T ile W(190-270) arasındaki hız grubunda sizleri bekliyor. Yeni kış ürünleri özellikle Orta Avrupa pazarını hedefleyerek satışa sunuldu.

Lastik değişimi için Nokian lastikleri uygun koşullarla kış lastiği ve jantlar gibi yerel lastik bayilerinde bulunabilir.

 

Fotoğraf ve videolar: www.nokiantyres.com/NewNokianWR

 

Kaynaklar:
auto motor und sport, issue No. 21, 22 September 2011

Auto Zeitung, issue No. 20, 14. September 2011 ADAC winter tyres test 2011: ADAC Motorwelt, issue No. 10, October 2011 ADAC has changed its rating system, and now uses school marks „very good“, „good“, „satisfactory“, and so on. The rating „satisfactory“ Nokian WR D3 received in the new test 2011 corresponds to the former ADAC judgement „recommendable“.

 

Nokian Lastikleri – Kış şartlarının uzmanı

Nokian lastikleri dünyada Kuzey şartlarında güvenli taşıma için ürün ve hizmetlerini odaklayan tek lastik üreticisidir. Şirketin yenilikçi lastikleri binek araba, van ve hafif kamyonet lastikleri ,kar, orman ve değişken mevsim şartlarına göre pazarlandı. Nokian lastikleri ayrıca ılıman Avrupa iklimi için de uygun şekilde önerilmektedir.

 

75 yıldan fazla şirket güvenli sürüşü desteklemek için çözümleri geliştiriyor, test ediyor ve patentli çözümler üretiyor. Dünyanın ilk kış lastiği dondurucu soğuk ve rüzgara karşı 1934 yılında üretildi. O günden bu yana kuzeyin tecrübesiyle gelişen üst sınıf ürünler sunuldu.

 

Dünya’nın en kuzey lastik üreticisi ürünlerini zorlu ve çetin şartlarda Ivalo’daki kendi test tesislerinde, kuzey kutbuna 300 km mesafede test ediyor. Nokian Lastikleri 1990’ların başından beri kış lastikleri için benzersiz sulu karda kayma testleri geliştiren ilk şirket oldu. 2002’de Nokian Lastikleri dünyanın ilk hızlı sürüş için tasarlanan kış lastiği Nokian WR’yi sundu. Bunu 2007’de Nokian WR G2 test raporlarında övgüyle bahsedilen örnek tutunma ve sulu karda kaymaya karşı özel yeteneği takip etti.Başarı öyküsü yeni Nokian WR D3 ve A3 ile devam edecek.

 

Çevreye saygı Nokian Lastikleri için esas değerlerden biridir. Şirket çevresel riskleri en aza indirmek için sistematik olarak çalıştı. Nokian Lastikleri ürünlerinde sadece arıtılmış yağ kullanımına geçen ilk lastik üreticisidir. Hammadde ve malzeme seçiminde çevreye gereksiz şekilde ağır yük olacak ürünlerden kaçınmak hedeflenmiştir.

 

Nokian Lastiklerinin net satışları 2010 yılında 3500 personeli ile toplam ortalamada 1,058 milyon Euro olarak gerçekleşti. Şirketin 20 ülkede 800 bayilik bir satış zinciri mevcuttur. Nokian Lastikleri hisse senetleri halka açık ve Helsinki NASDAQ OMX.’da işlem gören bir şirkettir.

 

Google+